Příručka pro rodiče chlapců

 

Zatímco v minulosti byla v naší zemi obřízka (zejména totální) spíše vzácností, dnes se s tímto jevem setkáváme, bohužel, čím dál častěji. Avšak většina lidí má o ní pouze rámcovou představu, takže např. většině rodičů může činit potíže, když mají odpovídat na zvědavé dotazy svých dětí, zejména synů, kteří buď viděli vrstevníka s obřezaným penisem (např. ve školce, ve škole, u bazénu a podobně), nebo se v jejich rodině aktuálně řeší problémy se stahováním předkožky, hygienou a podobně.
 

Předkládaná příručka, kterou lze zdarma stáhnout, nabízí základní informace pro rodiče chlapců.

 

    

 

Stáhnout příručku pro rodiče chlapců můžete zde.

 

Formát souboru: .pdf
Velikost: 990 kB
Počet stran: 9
K volnému užití

 

Zdroj: „Mann, oh Mann!“ Informationen für Jungen und ihre Eltern, um die Intaktheit des Penis zu bewahren und Krankheiten vorzubeugen. © Berufsverband der Kinder- und Jugendärzte e. V.

 

Zpět na hlavní stránku

 

 

 

Jedna smutná ukázka dnešní reality

 

O tom, jak zkreslené mohou být představy o předkožce, vypovídá například ilustrace z jedné nedávno vydané knižní publikace pro děti (Martin, Arturo: První knížka o sexu pro holky a kluky. Říčany: SUN, 2015.), kde je na obrázku mužských vnějších pohlavních orgánů označen žalud penisu jako „předkožka“, zatímco skutečná předkožka zde zcela chybí. Je vidět, že dětem a jejich rodičům se u nás dostává opravdu „skvělých“ informací!   Příslušnou pasáž ze zmíněné publikace naleznete zde.