STRÁNKY PRO KLUKY

 

Tyto stránky pro kluky jsou zpracovány podle knížek Mario Lichtenheldta, německého autora, který se zabývá problematikou předkožky, fimózy a obřízky u chlapců. Odkaz na jeho webové stránky (v německém jazyce) je https://www.horizont-web.eu/

 

MOJE TĚLO PATŘÍ MNĚ!

 

Obřízka je operace, při níž se provádí odstranění předkožky penisu.

Někteří lidé tvrdí, že tato operace není nijak špatná ani škodlivá, ale to není pravda. Předkožka je na těle proto, že má svůj význam, a proto by na něm měla být ponechána.

Nikdo nemá právo někomu nechat jen tak beze všeho uříznout část těla. Obzvlášť když je to tak důležitá a citlivá část těla, jakou je předkožka.

 

Správně!

Vaše tělo patří vám a nikomu jinému!

 

OBŘÍZKA JE VĚTŠINOU ZBYTEČNÁ.

 

Zbytečná?

Ano, zbytečná! Jen se nad tím zamyslete:

Někteří lidé si myslí, že když má kluk předkožku moc úzkou (má tzv. fimózu neboli zúžení předkožky), nebo když má s předkožkou nějaké zdravotní potíže, například zánět, tak by se mu měla dát odřezat. Připadá vám to logické?

Chtěli byste si třeba nechat uříznout ucho jenom proto, že v něm zrovna máte zánět a že vás bolí? Nebo byste si nechali uříznout nos při nachlazení?
Proč tedy předkožku?

Jsi obřezaný, stydíš se kvůli tomu, nebo s tím máš problém?

Nejsi sám, mnozí obřezaní kluci se cítí stejně.

 

NEDÁVEJTE ŠANCI OBŘEZÁVAČI!

 

Možná že se divíte, proč si někteří lékaři a rodiče stále ještě dnes myslí, že zúžení předkožky (neboli fimóza) se dá léčit jedině obřízkou.

A přesně TO chceme změnit!

 

Kluci o sobě musí vědět více!

 

Každý kluk by měl znát základní informace o svém těle. Včetně penisu a jednotlivých částí, které ho tvoří. Mimo jiné i kvůli tomu, aby zbytečně neskončil na operačním stole.

 

Pro větší přehlednost je povídání o předkožce, fimóze a obřízce rozděleno do několika kapitol: